Sepsis: Şef Justus Frantz Rusya'da yoğun bakımda

kamil şeker

New member
Hamburg sepsis

Şef Justus Frantz Rusya'da yoğun bakımda

Şu an: 10:01| Okuma süresi: 2 dakika

ARŞİV - 12 Kasım 2023, Hamburg: Piyanist ve orkestra şefi Justus Frantz, Hamburg Operettenhaus'ta
dpa +++ dpa-Bildfunk +++"/>

Piyanist ve orkestra şefi Justus Frantz, Rusya'da yaşam mücadelesi vermek zorunda kaldı – ama şimdi iyileşme sürecinde

Kaynak: dpa

Hamburglu şef Justus Frantz, Rusya'da şiddetli kan zehirlenmesi yaşadı. Doktorlar onun hayatı için savaştı. 79 yaşındaki oyuncu şimdi kendini daha iyi hissediyor; şimdiden Hamburg'a davet edilmiş durumda.

DHamburglu şef Justus Frantz (79), Rusya'da kan zehirlenmesine yakalandığını ve o zamandan beri hastanede yattığını söylüyor. 79 yaşındaki hasta, iki hafta boyunca St. Petersburg'daki bir kliniğin yoğun bakım ünitesinde kaldı. Artık buradan çıkabildi ancak iki hafta daha tedavi görmesi gerekiyor. “Yürümekte zorluk çektiğimde başladı ve her eşik benim için sorun olmaya başladı. Ayrıca kendimi sürekli yorgun hissediyordum. Frantz, “Bild” gazetesine şunları söyledi: “Oğluma öğretmek istedim ama bunu ancak yatarak yapabildim çünkü çok zayıftım.” Orkestra şefi, Rusya'da okuyan ve annesiyle birlikte yaşayan oğlu Justus Konstantin'i (19) ziyaret etmişti.

ayrıca oku

Petri kabında böyle görünüyorlar: Çoklu dirençli stafilokoklar (MRSA)

Görünüşe göre tam bir tedaviye büyük bir güven var. Cuma günü, Mitte Mail'in bir kitap yayıncısı, son zamanlarda Rusya'daki müzik bağlantıları nedeniyle defalarca eleştirilen ve bu nedenle konsere katılmayan şefin 80. doğum günü vesilesiyle insanları Frantz'ın özel odalarındaki bir biyografisinin sunumuna davet etti. kurucusu olduğu Schleswig-Holstein Müzik Festivali'ne (SHMF) katılma daveti aldı. Frantz'ı piyanoda canlı olarak da deneyimleyebilirsiniz.

ayrıca oku

İster alüminyum ister cam olsun; tehlikeli bakteriler birçok şişede toplanır

İlk başta durum çok kritik görünüyordu: Hastanede muayene edildiğinde durumunun “hayatı tehlikesinin” olduğu söylendi. Mavi ışıklarla başka bir hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı. Frantz, orada “neredeyse diriltilmesi” gerektiğini söyledi; “doktorlar için ölü gibiydim”. “İki hafta boyunca yaşamla ölüm arasında gidip geldim. Benim için uyanık olmakla rüya görmek arasındaki aşama gibi geldi. 24 saat gözetim altında tutuldum.” Şimdi kendisini daha iyi hissediyor ama yine de en az iki hafta daha klinikte kalması gerekiyor. Kan zehirlenmesine nasıl yakalandığını ne kendisi ne de doktorları söyleyebildi.